Archival resources online szukajwarchiwach.pl

Akta osób i rodzin - zbiór szczątków zespołów

Archiwum Narodowe w Krakowie
- brak danych - 1288 - 2015
- brak danych - 1288 - 1981
1628 - 1941
1657 - 1764
1843 - 1870
1850 - 1884
1864 - 1912
1894 - 1965
1898 - 1945
1903 - 1939
1910 - 1968
1914 - 2010
1917 - 1959
1922 - 1923
1929 - 1929
1931 - 1960
1931 - 2015
1934 - 1934
1936 - 1936
1939 - 1939
1941 - 1943
1949 - 1961
1950 - 1990
1951 - 2000
1961 - 1974
1978 - 2010
1988 - 1988
1990 - 1998
2012 - 2012
- brak danych - tak
archiwa prywatne i spuścizny - - polski
łaciński
niemiecki
włoski
czeski
bez ewidencji No - brak danych -
inwentarz kartkowy Yes - brak danych -
- brak danych - 1. Albrecht Roman 1885-1911 (sygn. 29/645/1)
2. Aleksandrowicz Adolf (druki, odezwy Powstania Styczniowego ) 1861-1871 (sygn. 29/645/2)
3. Anczycowie (osobiste, drukarnia w Krakowie) 1783-1909 (sygn. 29/645/3)
4. Barański Paweł (osobiste) 1835-1857 (sygn. 29/645/4)
5. Bartynowscy Marian, Piotr, Władysław 1770-1908 (sygn. 29/645/5-10)
6. Battenberg 1944 (sygn. 29/645/11)
7. Benoe Ignacy, wielkorządca krakowski (kopiariusz dokumentów) 1780-1805 (sygn. 29/645/12)
8. Bergonzoni (osobiste, rodzinne, korespondencja, notatki lekarskie, wojsko Księstwa Warszawskiego) 1662-1848 (sygn. 29/645/13-17)
9. Bernowie, Grzybkowie, Dudkowie 1796-1852 (sygn. 29/645/18)
10. Bętkowscy Leon i Erazm (nadanie szlachectwa) 1889 (sygn. 29/645/19)
11. Bielińscy z Sierczy k. Wieliczki 1881-1933 (sygn. 29/645/20)
12. Biłgorajski Franciszek (zapiski, Powstanie Styczniowe) 1863-1875 (sygn. 29/645/21)
13. Bobkowska Wanda (projekt willi w Zakopanem) 1932 (sygn. 29/645/22)
14. Boguciński Józef, ksiądz (fundacja, osobiste) 1798-1805 (sygn. 29/645/23-24)
15. Bogumił, arcybiskup gnieźnieński (proces beatyfikacyjny) 1701-1799 (sygn. 29/645/25)
16. Bonarscy (osobiste, zeszyty szkolne, Powstanie Styczniowe) 1793-1901 (sygn. 29/645/26)
17. Borowscy i Mrowińscy (rodzinne) 1642-1786 (sygn. 29/645/27)
18. Borzęcki Kolumb, oficer w służbie węgierskiej i otomańskiej (osobiste) 1849-1876 (sygn. 29/645/28)
19. Bosak Błażej (spór rodzinny o grunt na Zwierzyńcu) 1824 (sygn. 29/645/29)
20. Brodowicz Józef (osobiste, listy, wiersze) 1819-1877 (sygn. 29/645/30)
21. Broniccy (rodzinne) 1758-1869 (sygn. 29/645/31)
22. Brzechwa Jan, starosta krzeczowski (testament) 1720 (sygn. 29/645/32)
23. Brzozowski Franciszek, senator Wolnego Miasta Krakowa (paszkwil) 1841 (sygn. 29/645/33)
24. Budzisz Szymon, włościanin z Bachórza 1845-1852 (sygn. 29/645/34)
25. Buszczyńscy 1886-1955 (sygn. 29/645/33-42)
26. Bykowscy, Golejewscy i Świrscy XVII-XIX w. (sygn. 29/645/43)
27. Caspary (akta rodziny z genealogią, świadectwa, dyplomy, korespondencja, fotografie) 1773-1900 (sygn. 29/645/44-45)
28. Casto Ruz Fidel (dyplom honorowego żaka krakowskiego) 1972 (sygn. 29/645/46)
29. Cerbowie i Padowie (rodzinne) 1818-1867 (sygn. 29/645/47)
30. Chalcarzowie, Stokłosowie i Szwarcenber-Czernowie (rodzinne, sumariusz dokumentów rodzinnych) 1765-1878 (sygn. 29/645/48-49)
31. Czartoryski Kazimierz, właściciel „Szarej Kamienicy” w Krakowie (rachunki domowe) 1784-1820 (sygn. 29/645/50-52)
32. Czerniński Jakub, Golian Franciszek i Paweł (osobiste) XVIII-XIX w. (sygn. 29/645/53)
33. Czetwertyńscy i Potoccy (własnościowe, dobra Niemirów) 1574-1782 (sygn. 29/645/54)
34. Czupczyńscy i Grzegorzkowie (osobiste) 1849-1850 (sygn. 29/645/55)
35. Darowscy (osobiste, pamiętniki Heleny Darowskiej) 1720-1837 (sygn. 29/645/56-59)
36. Dembiński-Kaczkowski Eugeniusz (służba wojskowa w Turcji) 1865-1867 (sygn. 29/645/60)
37. Dietl Józef, prezydent miasta Krakowa (osobiste, korespondencja) XIX-XX w. (sygn. 29/645/61)
38. Dobińscy (akta procesowe) 1663-1784 (sygn. 29/645/62)
39. Droszcz Piotr (osobiste) 1832-1874 (sygn. 29/645/63)
40. Dudek Stanisław, mistrz murarski (osobiste, zawodowe) 1909-1940 (sygn. 29/645/64)
41. Dudrewicz Kazimierz 1873-1931 (sygn. 29/645/65)
42. Dulscy z Niekłowic 1815-1860 (sygn. 29/645/66)
43. Dunajewski Albin, kardynał (dokumenty, listy, zapiski) 1844-1894 (sygn. 29/645/67)
44. Dydyńscy (osobiste, pamiętniki, korespondencja, rodzinne) 1526-1930, (sygn. 29/645/68-74, 448)
45. Dziadkiewiczowie (osobiste, ruch oporu) 1918-1948 (sygn. 29/645/75)
46. Ekielscy (osobiste) 1831-1950 (sygn. 29/645/76-77)
47. Fedorowiczowie z Krzeczowic 1806-1885 (sygn. 29/645/78)
48. Friedlein Fryderyk, kupiec (listy kupieckie) 1844-1858 (sygn. 29/645/79)
49. Friedlein Józef, prezydent miasta Krakowa (osobiste) 1871-1901 (sygn. 29/645/80)
50. Głębocki Władysław, ksiądz (osobiste, rodzinne kościół w Chrzanowie) 1648-1907 (sygn. 29/645/81)
51. Godkowie (akta nieruchomości przy ul. Smoleńsk 19)
1895-1943 (sygn. 29/645/82)
52. Godlewscy (nadanie Michałowi Godlewskiemu herbu Gozdawa, akta osobowe rodziny) 1830-1938 (sygn. 29/645/83)
53. Gostkowscy 1772-1866 (sygn. 29/645/84)
54. Gralewski Jan, sędzia pokoju (osobiste) 1814-1847 (sygn. 29/645/85)
55. Grochowiccy (majątkowe, korespondencja) 1551-1715 (sygn. 29/645/86-87)
56. Groppler Henryk i Krzysztof (osobiste) 1841-1864 (sygn. 29/645/88)
57. Gruszczyńscy i Jurkowiccy z Niegłowic i Ulaszewic 1697-1819 (sygn. 29/645/89)
58. Gubarzewscy (osobiste) XIX- poł. XX w. (sygn. 29/645/90)
59. Gumplowicz Ludwik, redaktor „Kraju” (listy Oskara Kolberga, Ignacego Kraszewskiego, Miłkowskiego) 1869-1876 (sygn. 29/645/91)
60. Hawełka Antoni, kupiec (księga pamiątkowa firmy) 1913-1914 (sygn. 29/645/92)
61. Helcel Anna i Ludwik 1863-1880 (sygn. 29/645/93)
62. Hietzger Józef, kupiec (akta kamienicy Klugowskiej w Krakowie) 1786-1792 (sygn. 29/645/94)
63. Hofbauer (Dworzak) Klemens, zakonnik (osobiste, obrazki dewocyjne) 1793-1798 (sygn. 29/645/95)
64. Hoszowscy (osobiste, majątkowe, rękopisy prac, pamiętnik rodzinny, Rada Miasta Krakowa, list Kornela Ujejskiego, wiersze polityczne, odezwa Polaków do cara Aleksandra) 1805-1884 (sygn. 29/645/96-103)
65. Hubal-Dobrzańscy (osobiste, majątkowe, korespondencja) 1804-1913 (sygn. 29/645/104-115, 399-400)
66. Jagoszewski Józef Kazimierz, starosta w Ropczycach (świadectwa szkolne, przebieg służby) 1865-1911 (sygn. 29/645/116)
67. Kajzy Adam, pracownik Magistratu Miasta Krakowa 1900-1910 (sygn. 29/645/117)
68. Kalisiewicz Jan, ksiądz (sprawa spadkowa) 1855-1895 (sygn. 29/645/118)
69. Kasparek Jan, kasjer powiatowy (osobiste) 1818-1870 (sygn. 29/645/119)
70. Kawski Aleksander, kancelista Senatu Rządzącego Wolnego Miasta Krakowa (osobiste) 1828-1855 (sygn. 29/645/120-121)
71. Kicińska Emilia z Brzozowskich (akta kamienicy Rynek 26 w Krakowie, pożar 1850 r. ) 1848-1876 (sygn. 29/645/122)
72. Kleja Feliks, adwokat 1890-1955 (sygn. 29/645/123-125)
73. Klemensiewicz Zygmunt (korespondencja, interpelacje poselskie, karykatura polityczna) 1911-1914 (sygn. 29/645/126-128)
74. Kleszczyński Edward (honorowe obywatelstwo miasta Słomnik, kółko rolnicze w Radziemicach) 1931-1937 (sygn. 29/645/129-130)
75. Klötzer Mieczysław, Kowalski Zygmunt (akta legionowe, zdjęcia, wycinki z prasy, karty wojskowe) 1914-1937 (sygn. 29/645/131)
76. Kluger Władysław, inżynier (prace inżynierskie w Peru) 1849-1884 (sygn. 29/645/132)
77. Kluger Władysław, dr (kolekcja prywatna) 1939 zob. nr 252 (sygn. 29/645/396)
78. Kmiecikiewiczowie i Szydłowscy (rodzinne) 1790-1853 (sygn. 29/645/133)
79. Kocipiński (osobiste, miodosytnia w Krakowie) 1893-1894 (sygn. 29/645/134)
80. Kojsiewicz Ferdynand, ksiądz (katalog własny biblioteki ofiarowanej Bibliotece Jagiellońskiej, uwagi o stanie WMK) 1827-1851 (sygn. 29/645/135-136)
81. Kopczyńscy i Sontagowie (akta osobiste i majątkowe) 1632-1914 (sygn. 29/645/137)
82. Kopyciński Ignacy, sędzia Trybunału Wolnego Miasta Krakowa 1812-1855 (sygn. 29/645/138)
83. Kościuszko Tadeusz (listy) 1794-1798 - vacat przeniesione do zespołu 29/669 84. Krasuscy i Merlowie (rodzinne) 1796-1935 (sygn. 29/645/139-140)
85. Krasuscy 1796-1935 zob. nr 84 86. Kucharski Marceli, urzędnik Zarządu Miejskiego w Krakowie 1886-1981 (sygn. 29/645/141)
87. Kulczyńscy, Maurizio Parys (osobiste) 1847-1932 [1967] (sygn. 29/645/142-144)
88. Kurkowie 1911-1962 (sygn. 29/645/145)
89. Kwaśnicki August (osobiste, liczne dyplomy) 1839-1932 (sygn. 29/645/146)
90. Leo Juliusz, prezydent miasta Krakowa (osobiste) 1830-1918 (sygn. 29/645/147-148)
91. Lewandowska-Gundelach Władysława, śpiewaczka (rodzinne, list do matki, fotografie, notatka biograficzna) 1840-1924 [1974] (sygn. 29/645/149)
92. Lityńscy Jan, Piotr, Stefania (akta osobowe, świadectwa szkolne, dowody zatrudnienia) 1869-1939 (sygn. 29/645/150)
93. Macalik Ferdynand, muzyk (korespondencja) 1920-1951 (sygn. 29/645/151)
94. Maciejewiczowie i inni w województwie trockim (rodzinne) 1547-1841 (sygn. 29/645/152)
95. Madejski Marcin, mieszczanin warszawski (spadkowe) 1709 (sygn. 29/645/153)
96. Malczewski Jacek (korespondencja, wiersze) 1870-1921 (sygn. 29/645/154)
97. Marchoccy (majątkowe) 1822 (sygn. 29/645/155)
98. Matejko Jan (listy) 1874-1893 (sygn. 29/645/156)
99. Maurizio Parys (księga kontowa cukierni) 1863-1872 (sygn. 29/645/157)
100. Mądrzykowscy, pirotechnicy krakowscy (rodzinne, fabrykacja ogni sztucznych, fotografie, nuty) 1831-1936 [1973] (sygn. 29/645/158-168)
101. Mehoffer Józef (korespondencja) 1911 (sygn. 29/645/169)
102. Michalski J., właściciel „wesołego miasteczka”, muzeum historycznego (książka koncesowa) 1878-1922 (sygn. 29/645/170)
103. Michałowski Piotr (osobiste, majątkowe, mowy) 1800-1855 (sygn. 29/645/171)
104. Mierzejewscy, Ruszkowscy, Sierakowscy, Skrzydlewscy, Zakrzewscy i inni 1288-1846 (sygn. 29/645/172-176)
105. Mięsowiczowie i Weiglowie (akta osobowe, akta procesowe) 1858-1924 (sygn. 29/645/177)
106. Moraczewscy 1681-1896 (sygn. 29/645/178-179)
107. Morsztynowie 1553-1794 (sygn. 29/645/180)
108. Morzyccy (rodzinne, majątkowe, korespondencja, wojsko polskie, lauda sejmikowe) 1466-1865 (sygn. 29/645/181-183)
109. Moszyńscy (rodzinne, majątkowe, notatki historyczne) 1810-1839 (sygn. 29/645/184-185)
110. Niedzielscy, Szembekowie i Zdzieńscy 1440-1920 (sygn. 29/645/186-187)
111. Niedzielski Franciszek, ksiądz (osobiste) 1834-1868 (sygn. 29/645/188)
112. Nowiccy (metryki, świadectwa, indeksy) 1887-1938 (sygn. 29/645/189)
113. Nowicki Apolinary 1842-1872 (sygn. 29/645/190)
114. Nowogrodzki Stanisław (osobiste) 1830-1854 (sygn. 29/645/191)
115. Obst Józef (świadectwa szkolne) 1842-1848 (sygn. 29/645/192)
116. Obuchowiczowie ze Swojatycz 1585-1832 (sygn. 29/645/193)
117. Orłowski Onufry, Józef, Seweryn, Władysław, Stypułkowski Stanisław (osobiste, rodzinne, kariera urzędnicza) 1833-1899 (sygn. 29/645/194-195)
118. Ostrowski Kazimierz, syndyk gminy miasta Krakowa 1940-1942 (sygn. 29/645/196)
119. Orzegalscy z Bolesławic 1871-1900 (sygn. 29/645/197)
120. Paczyńscy (rodzinne) 1751-1871 (sygn. 29/645/198)
121. Pękalski Piotr, ksiądz (osobiste) 1818-1873 (sygn. 29/645/199)
122. Placner Józef 1827-1870 (sygn. 29/645/200)
123. Płatkowie, rodzina chłopska z Nowej Wsi Szlacheckiej 1801-1899 (sygn. 29/645/201)
124. Pobudkiewicz, księgarz (spis książek, rachunki) 1869-1879 (sygn. 29/645/202)
125. Pozowski Józef (akta kamienicy przy ul. Mikołajskiej w Krakowie) 1803 (sygn. 29/645/203)
126. Przetak Tadeusz Jan 1919-1939 (sygn. 29/645/204)
127. Przybylski Jan, kapitan Milicji Wolnego Miasta Krakowa (osobiste) 1811-1831 (sygn. 29/645/205)
128. Putek Józef (interpelacja poselska w sprawie Berezy Kartuskiej) 1939 (sygn. 29/645/206)
129. Radzikowski Eliasz Walery, malarz 1863-1893 (sygn. 29/645/207)
130. Radzikowski Eliasz Stanisław, malarz 1910 (sygn. 29/645/208-209)
131. Radziwiłłowie i Potoccy (rodzinne, korespondencja) XVIII-XIX w. (sygn. 29/645/397)
zob. nr 252 (sygn. 29/645/396)
132. Rayscy (rodzinne) 1809-1955 (sygn. 29/645/210)
133. Rudolfi Gaudenty, cukiernik (osobiste) 1831-1846 (sygn. 29/645/211)
134. Rogawski Karol (fundacja dla gabinetu sztuki Uniwersytetu Jagiellońskiego) 1881-1884 (sygn. 29/645/212)
135. Romer Aleksander, kasztelan zawichojski (testament) 1768 (sygn. 29/645/213)
136. Rübenbauer Zdzisław 1914-1979 (sygn. 29/645/214)
137. Rudowski Jerzy (dokumenty dot. konspiracyjnej produkcji broni) 1940-1944 (sygn. 29/645/215)
138. Ryszardowie Stanisław i Antonina 1939 zob. nr 252 (sygn. 29/645/396)
139. Sajdak Jan (osobiste) 1909-1919 (sygn. 29/645/216)
140. Sawiczewski Władysław (listy Artura Grottgera, Stanisława Tarnowskiego, Józefa Szredera) 1865-1883 (sygn. 29/645/217)
141. Schindler Jan, prezes Senatu Rządzącego Wolnego Miasta Krakowa (osobiste, korespondencja) 1823-1887 (sygn. 29/645/218-222)
142. Schultz Tomasz, towarzysz rzeźniczy (książka rzemieślnicza) 1827 (sygn. 29/645/223)
143. Serwatowski Walerian, ksiądz (sprawa doktora F. Weigla) 1878 (sygn. 29/645/224)
144. Siemieńscy z Magierowa 1940-1944 (sygn. 29/645/225)
145. Sierek Franciszek 1801-1802 (sygn. 29/645/226)
146. Sieroszewski Wacław (odezwa: bojkot pożyczki państwowej) 1906 (sygn. 29/645/227)
147. Sikora Wincenty (osobiste, Towarzystwo Szkoły Ludowej) 1920-1939 (sygn. 29/645/228)
148. Sikorska Helena 1872-1939 (sygn. 29/645/229)
149. Sikorski Wincenty, aptekarz wojska polskiego (osobiste) 1802-1834 (sygn. 29/645/230)
150. Skotnicka Elżbieta z Laskiewiczów (osobiste, korespondencja, kamienica Rynek 26 w Krakowie) 1808-1848 (sygn. 29/645/231-233)
151. Skórzewscy, Spinkowie i inni (majątkowe, lauda sejmikowe, przepisy kuchenne i lekarskie) 1406-1845 (sygn. 29/645/234-251)
152. Sokołowscy (rodzinne, majątkowe, korespondencja) 1483-1855 (sygn. 29/645/252-255)
153. Stanisławska, kasztelanowa kamieniecka (procesowe) 1622-1643 (sygn. 29/645/256)
154. Stankiewicz Jan, redaktor odpowiedzialny „Ilustrowanego Kuriera Codziennego” 1918-1952 (sygn. 29/645/257-258)
155. Starczewski Rajmund, pisarz rogatkowy (osobiste) 1816-1860 (sygn. 29/645/259)
156. Starzyńscy (osobiste) 1808-1836 (sygn. 29/645/260)
157. Stehlik Edward (listy Jana Matejki, L. Siemieńskiego, Stanisława Krasińskiego) 1870 (sygn. 29/645/261)
158. Stopka Andrzej 1910-1973 (sygn. 29/645/262)
159. Strażyńska Helena (listy Józefa Mehoffera, Lucjana Rydla, Wincentego Pola, Franciszka Smolki; bilet wizytowy J. Matejki, fotografie) 1893-1935 (sygn. 29/645/263)
160. Stryjeński Tadeusz (osobiste, korespondencja, pamiętniki, spis prac architektonicznych) 1872-1932 (sygn. 29/645/264)
161. Syktowski Antoni (osobiste, rodzinne) 1792-1856 (sygn. 29/645/265)
162. Szarek Stanisław, nauczyciel 1849-1938 (sygn. 29/645/266)
163. Szembekowie z Poręby 1532-1794 (sygn. 29/645/267-268)
164. Szempliński Stefan (projekty techniczne) [1908] 1920-1948 (sygn. 29/645/269-277)
165. Sznapik Artur, dyrektor Banku Związkowego w Krakowie 1914-1938 (sygn. 29/645/278)
166. Szpor Ignacy i Wincenty, adwokaci w Krakowie (osobiste, korespondencja) 1813-1856 (sygn. 29/645/279-280)
167. Szulc Andrzej (listy kupieckie) 1835-1850 (sygn. 29/645/281)
168. Symondewicz Jerzy, Trałka Stanisław i inni 1926-1945 (sygn. 29/645/282)
169. Ślascy z Dobranowic 1781-1782 (sygn. 29/645/283)
170. Śpiewak Józef, pracownik Elektrowni Miejskiej w Krakowie 1926-1939 (sygn. 29/645/284)
171. Targosz Wawrzyniec, stolarz (książka wędrowna) 1848-1882 (sygn. 29/645/285)
172. Tęcza Jan z Głogowa k. Rzeszowa, student Wydziału Prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego 1916-1940 (sygn. 29/645/286)
173. Truszkowski Witold, Niesiołowski Kazimierz, kupcy krakowscy (księgi sklepu bławatnego) 1913-1935 (sygn. 29/645/287-289)
174. Turski Feliks, biskup (akta spadkowe) 1796-1813 (sygn. 29/645/290)
175. Twardowski Juliusz 1939-1944 (sygn. 29/645/291-292)
176. Ubryk Barbara (akta procesu) 1869-1909 (sygn. 29/645/293)
177. Uznańscy, Steccy i Zubrzyccy 1848-1893 (sygn. 29/645/294)
178. Walczakowie z Zaborowa 1789-1901 (sygn. 29/645/295)
179. Weigl Ferdynand, prezydent miasta Krakowa (uroczyste dyplomy) 1872-1897 (sygn. 29/645/296-299)
180. Westenholzowie (majątkowe, Psałterzyści na Wawelu, dom przy ul. Straszewskiego 11-13, kopalnie i huty w Dąbrowie Górniczej) 1830-1876 (sygn. 29/645/300-301)
181. Węgierska Justyna, hrabina (inwentarz majątku) 1850 (sygn. 29/645/302)
182. Węgliński Leon z Witylówki 1851-1950 (sygn. 29/645/303)
183. Wężykowie z Paszkówki 1917 (sygn. 29/645/304)
184. Witkiewicz Kazimierz (osobiste, fotografie, klisze) 1898-1974 (sygn. 29/645/305-310)
185. Wiwulski Antoni (listy) 1910 (sygn. 29/645/311)
186. Władziński Jan 1885-1887 (sygn. 29/645/312)
187. Włodek Jan Zdzisław 1990-1993 (sygn. 29/645/313)
188. Wodziccy z Kościelnik 1872-1900 (sygn. 29/645/314-315)
189. Wojtychowie, rodzina ogrodników z Krzeszowic 1831-1927 (sygn. 29/645/316)
190. Wyrodowie (świadectwa szkolne, dowody tożsamości, korespondencja urzędowa) 1891-1928 (sygn. 29/645/317)
191. Wysoccy (majątkowe, korespondencja) 1595-1778 (sygn. 29/645/318-319)
192. Zagański Feliks, działacz robotniczy (osobiste, twórczość literacka) 1901-1959 (sygn. 29/645/320)
193. Zatorscy (osobiste) 1773-1902 (sygn. 29/645/321-322)
194. Zbrożek Wanda i Joanna (akta osobowe, książki kucharskie) 1900-1988 (sygn. 29/645/323-324)
195. Ziemiałkowska Helena, baronowa (osobiste, rodzinne) 1913-1914 (sygn. 29/645/325)
196. Ziemięccy 1824-1925 (sygn. 29/645/326)
197. Zienkowicz Leon, Sawiczewski Julian (Rewolucja 1848 r. w Krakowie) 1848 (sygn. 29/645/327)
198. Zrazik Józef, stolarz (akta osobowe, zdjęcia) 1934-1971 [1985] (sygn. 29/645/328)
199. Zyblikiewicz Mikołaj (osobiste) 1856-1895 (sygn. 29/645/329)
200. Zygmunt Emil, ksiądz (osobiste) 1840-1889 (sygn. 29/645/330)
201. Żebrawski Teofil (osobiste) 1812-1975 (sygn. 29/645/331)
202. Żeleński Wit, hrabia (proces przed sądem biskupa) 1853-1871 (sygn. 29/645/332)
203. Żulińscy (rodzinne, Powstanie Styczniowe) 1863-1950 (sygn. 29/645/333-340)
204. Żurowski Józef 1930-1931 (sygn. 29/645/341)
205. Nieznany kupiec krakowski 1873-1885 (sygn. 29/645/342-343)
206. Nekrologi archiwistów krakowskich 1980-1988 (sygn. 29/645/344)
207. Różne osoby i rodziny (m. in. Adam Asynyk, Antoni i Zygmunt Helcel, Artur Grottger, Ludwik Anczyc, Leonard Lepszy) 1701-1900 (sygn. 29/645/345-348)
208. Potoccy (genealogia rodu) 1996-1998 (sygn. 29/645/349)
209. Roskosz Stanisław, redaktor Zachodniej Agencji Prasowej-Oddział w Krakowie 1939-1971 – vacat zob. zespół 29/2548 210. Kulikowski Karol 1899-1911 (sygn. 29/645/350)
211. Głowiński Józef, tkacz z Mariampola 1896-1914 (sygn. 29/645/351)
212. Kowalska Zofia, żona Tadeusza (listy) 1941-1942 (sygn. 29/645/352)
213. Jäntschke Leopold, leśniczy z Cerne na Morawach 1796-1874 (sygn. 29/645/353)
214. Rząca, rodzina 1827-1919 (sygn. 29/645/354)
215. Hodylska Gabriela z Połajowic (pamiętnik) 1840-1856 (sygn. 29/645/355)
216. Księscy, rodzina 1923-1960 (sygn. 29/645/356)
217. Henoch, rodzina 1867-1939 (sygn. 29/645/357)
218. Leliwa-Kopystyńscy, rodzina 1894-1944 (sygn. 29/645/358)
219. Josse, rodzina 1879-1920 (sygn. 29/645/359)
220. Cielecka Pelagia z Wstowskich, ze Świątkowic 1855-1862 (sygn. 29/645/360)
221. Rumian Władysław, nauczyciel (materiały dot. nauki i pracy zawodowej) 1900-1974 (sygn. 29/645/361)
222. Kolendowski Jerzy 1961-1989 – vacat zob. zespół nr 29/2596 223. Biesiadeccy, rodzina I poł. XX w. (sygn. 29/645/362-367)
224. Mierzwińscy i Butrymowicze, rodziny I poł. XX w. (sygn. 29/645/368, 375)
225. Zarębowie, rodzina z witebskiego i nowogrodzkiego 1777-1887 (sygn. 29/645/369)
226. Ligęzowie, rodzina XVII w. (sygn. 29/645/370)
227. Brayerowie i Cisłowie, rodziny XIX/XX w. (sygn. 29/645/371)
228. Dębscy, rodzina 1794-XIX w. (sygn. 29/645/372)
229. Lasotowie, rodzina I poł. XX w. (sygn. 29/645/373)
230. Szczerbińscy Antoni i Stefan, introligatorzy 1875-1953 (sygn. 29/645/374)
231. Prus-Mierzwińska Bronisława z Butrymowiczów, kierowniczka Kursu Gospodarstwa Domowego (pamiętnik) 1880-1955 zob. nr 224 (sygn. 29/645/375)
232. Kraszewski Józef Ignacy (wycinki prasowe dot. procesu w Lipsku) 1884 (sygn. 29/645/376)
233. Krzyżanowski Stanisław, dr (książeczka wypłat poborów z Miejskiej Izby Obrachunkowej) 1916 (sygn. 29/645/377)
234. Janikowska Anna Ludwika, pracownik Dyrekcji Okręgu Skarbowego (angaże) 1899-1920 (sygn. 29/645/378)
235. Figiel Władysław-dziennikarz [1936] 1975 (sygn. 29/645/379)
236. Rodzina Sawickich 1910-1934 (sygn. 29/645/380)
237. Nekrologi 1879-1928 (sygn. 29/645/381)
238. Świadectwa szkolne Stanisława Pagaczewskiego 1925-1933 (sygn. 29/645/382)
239. Spuścizna dr Jana Malca 1955-1962 (sygn. 29/645/383)
240. Rodzina Mikoś - dokumenty dot. przyznania tytułu: „Sprawiedliwy Wśród Narodów Świata" 1987-1990 [2003] (sygn. 29/645/384)
241. Emilia Wanda Ciesielska z d. Tarczyńska, nauczycielka szkół wdziałowych we Lwowie i jej córka Julia Stefani Borkowska z d. Ciesielska (świadectwa, zaświadczenia, zdjęcia) 1881-1922 (sygn. 29/645/385)
242. Stanisław Rospond, późniejszy biskup sufragan krak. (karta tramwajowa, 3 karty korespondencyjne) 1901-1921 (sygn. 29/645/386)
243. Władysław Grodyński (dyplom członkostwa honorowego Resursy Urzędniczej w Krakowie) 1908 (sygn. 29/645/387)
244. Zbiór dokumentów zebranych przez Zbigniewa Kniaziołuckiego 1870-1905 (sygn. 29/645/388)
245. Dyplom Józefa Orłowskiego XX w. (sygn. 29/645/389)
246. Józef Sierosławski (koresp. Stowarzyszenia "Chór Rzemieślniczy" oraz akta spadkowe Sierosławskich i Zaleskich) 1890-1908 (sygn. 29/645/390)
247. Akta dot. rodziny Wereszczyńskich z Lwowa 1836-1946 (sygn. 29/645/391)
248. Akta dot. rodziny Gryzieckich ze Lwowa 1723-1906 (sygn. 29/645/392)
249. Dokumenty dot. służby Tadeusza Karola Kucza w Legionach Piłsudskiego 1913-1931 (sygn. 29/645/393)
250. Akta rodzin Bardlów i Pawłowskich (m. in. broszura dot. Teatru im. Słowackiego sezon 1937-1938, książka L. Rydla, Pan Twardowski) XX w. (sygn. 29/645/394)
251. Dokumenty rodzin Strunc i Miga (świadectwa, rysunki) 1885-1926 (sygn. 29/645/395)
252. Kopera Feliks (zestawienie kolekcji do zabezpieczenia w czasie wojny) 1939 (sygn. 29/645/396)
253. Czarnik Leszek (osobiste z archiwum KGB we Lwowie) 1940 (sygn. 29/645/398)
254. Akta rodziny Schoen (rejestry przychodów i wydatków dot. kamienicy przy ul. Biskupiej 10, opłacanie podatków, ubezpieczenia społeczne dozorcy i służby)1905-1985 (sygn. 29/645/400-403)
255. Akta rodziny Sołtyków b.d. (sygn. 29/645/404)
256. Korespondencja prof. Bonawentury Lenarta z Warszawy dot. konserwacji tekstu Bogarodzicy 1935 (sygn. 29/645/405)
257. Akta majątkowe Jakuba i Agaty Kubików, Urszuli Kot oraz Kacpra i Tekli Pilarz (wieś Zwierzyniec gm. Iwanowice), 1858-1861 (sygn. 29/645/406)
258. Akta dot. Małgorzaty Koszek (m. in. karta szupasowa) 1850-1882 (sygn. 29/645/407)
259. Akta dot. Zofii Milerowicz, nauczycielki (m. in. akt urodzenia, świadectwa szkolne, korespondencja dot. jej pracy zawodowej) 1877-1933 (sygn. 29/645/408)
260. Zieleniewskie (świadectwa szkolne, świadectwo moralności) 1896-1908 (sygn. 29/645/409)
261. Książeczka wkładkowa czeladnicza Stowarzyszenia Murarzy, Cieśli i Studniarzy należąca do Jana Świętosławskiego 1880 (sygn. 29/645/410)
262. Wyciągi akt metrykalnych dot. rodziny Wilczenskich 1790-1796 (sygn. 29/645/411)
263. Akta sprawy posła Wojciecha Korfantego przed Sądem Marszałkowskim 1927 (sygn. 29/645/412)
264. Akta dot. Marcina D. Zborowskiego 1624-1633 (sygn. 29/645/413)
265. Akta dot. Tomasza Wilkońskiego z dóbr Polanka i Grabie 1786 (sygn. 29/645/414)
266. Testament ks. Gabriela Węgrzynowicza, kanonika kościoła Wszystkich Świętych w Krakowie 1684 (sygn. 29/645/415)
267. Kontrakt Jacka Michalczewskiego z jego synem Mikołajem 1719 (sygn. 29/645/416)
268. Akta majątkowe dot. rodziny Bibersteinów i Starowieyskich 1674-1708 (sygn. 29/645/417)
269. Dokument dot. Michała Kałęskiego i Dominika Bełchackiego 1752 (sygn. 29/645/418)
270. Dokumenty (kopie) króla Stanisława Augusta dot. Franciszka Dembińskiego 1766-1768 (sygn. 29/645/419)
271. Zbiór angaży z C. K. Galicyjskiej Krajowej Dyrekcji Skarbu we Lwowie dla Stanisława Hartmana 1908-1920 (sygn. 29/645/420)
272. Zbiór fotografii i akt rodziny Kmietowiczów z Nowego Sącza XIX-XX w. (sygn. 29/645/421, 426)
273. Zbiór fotografii, notatek Bogdana Czerniakowskiego, właściciela przystani kajakowej "Nurt" przy Wawelu XX w. (sygn. 29/645/422)
274. Świadectwa szkolne, korespondencja dot. pracy Marii Zawilińskiej, świadectwa szkolne Teresy Kuczkiewiczówny, fotografie (w tym zbiorowe szkolne z Krakowa) XX w. (sygn. 29/645/423)
275. Zaświadczenia z ksiąg parafialnych o chrzcie, zaświadczenia urzędowe o pełnoletności, zgodzie na ślub dla różnych osób (z miejscowości Gromnik, Rzepiennik Biskupi, Bobowa, Zborowice, Łużna, Ciężkowice, Sącz, Gorlice, Stróże Niżne, Grybów, Jastrzębia, Rosenbark, Turza, Czchów) 1841-1867 [1925] (sygn. 29/645/424)
276. "Imionnik" Jan Alembeka aptekarza ze Lwowa z 1572 roku (sygn. 29/645/425)
277. Akta rodziny Kmietowiczów z Nowego Sącza XIX-XX w. (sygn. 29/645/426)
278. Wiersz z okazji imienin Edwarda Fuchsa ojca i Edwarda Fuchsa 1865 (sygn. 29/645/427)
279. Akta dot. Anastazego Mikuszewskiego 1893 (sygn. 29/645/428)
280. Akta dot. prof. Henryka Pachońskiego 1957 (sygn. 29/645/429)
281. Dyplomy i życzenia okolicznościowe (w tym dot. m. in. biskupa Albina Dunajewskiego, Wilhelma Fenza, rodz. Hoszowskich) 1818-1959 (sygn. 29/645/430-433)
282. Świadectwa szkolne Witolda Górskiego 1933-1935 (sygn. 29/645/434)
283. Bronisław Piłsudski – fotografie, korespondencja 1897-1910 (sygn. 29/645/435)
284. Fotografie osób związanych z rodziną Witkowskich z Krakowa oraz rodziny i znajomych Zofii Allerhand XX w. (sygn. 29/645/436)
285. Dokumenty dotyczące Alojzego Augusta Hoffmana i jego żony Zofii Magdaleny z Wodzińskich 1868-1919 (sygn. 29/645/437)
286. Sławomir Mrożek (Międzynarodowy Festiwal) 1990 (sygn. 29/645/438)
287. Akta rodziny Bobek 1926-1936 (sygn. 29/645/439)
288. Materiały gromadzone przez Zdzisława Piątkowskiego, przeważnie dotyczące wsi Chlina 1680-1986 (sygn. 29/645/440)
289. Dzienniki Kazimierza Filara 1914-1918 (sygn. 29/645/441-447)
290. Akta dot. Edwarda Targowickiego i jego rodziny 1950-1990 (sygn. 29/645/449)
291. Korespondencja żołnierzy z okresu I wojny światowej [1912] 1914-1917 (sygn. 29/645/450)
292. Akta osób z rodzin Glazur, Zabża, Łodziak, Święto 1898-2012 (sygn. 29/645/451, 452, 454, 458, 460, 461, 467-471)
293. Pamiątka ze stalagu po NN żołnierzu 1929-1945 (sygn. 29/645/453)
294. Akta inż. Marka Liebermanna 1864-1912 (sygn. 29/645/455)
295. Akta Kazimierza Gurgula 1939-1944 (sygn. 29/645/456)
296. Akta inż. Stanisława Tilla 1894-1965 (sygn. 29/645/457)
297. Akta rodziny Stypuła Paulusów 1850-1939 (sygn. 29/645/459)
298. Akta inż. Tadeusza Figla 1917-1959 (sygn. 29/645/463)
299. Korespondencja Leonarda Chodźki 1843-1870 (sygn. 29/645/464)
300. Korespondencja ks. Aleksandra Jełowickiego 1851-1857 (sygn. 29/645/465)
301. Akta majątkowe Chłusowiczów h. Gozdawa 1657-1764 (sygn. 29/645/466)
302. Akta Teresy Gorlas-Myśków II poł. XX w. (sygn. 29/645/472-473)
303. Akta Mirosława i Stanisławy Jaszczanin XX w. (sygn. 29/645/474-475)
Zespół w Oddziale III.
Units in the collection::
Number of units per page
Reference code Title Dates Number of scans
29/645/0/-/1 [Dokumenty dotyczące Romana Albrechta, c.k. weterynarza powiatowego] 1885-1911 0
29/645/0/-/2 [Akta Adolfa Aleksandrowicza dotyczące Powstania Styczniowego] 1848-1914 0
29/645/0/-/3 [Akta rodziny Anczyców] 1783-1909 0
29/645/0/-/4 [Akta osobiste i dotyczące Pawła Barańskiego, adjunkta Budownictwa Miejskiego w Krakowie] 1835-1857 0
29/645/0/-/5 [Adresy imieninowe dla Piotra Bartynowskiego, starszego Arcybractwa Miłosierdzia, ofiarowane przez członków Arcybractwa (8 egzemplarzy). Nadanie tytułu doktora Piotrowi Bartynowskiemu (10.08.1825)] 1835-1845 0
29/645/0/-/6 [Karty z odbitkami pieczęci polskich pochodzące ze zbioru Władysława Bartynowskiego] 1890 0
29/645/0/-/7 [Spis starych monet pozostałych po śp. Marianie Bartynowskim] brak daty 0
29/645/0/-/8 [Akta osobiste Mariana Bartynowskiego, Piotra Bartynowskiego i Franciszka Bartynowskiego] 1770-1922 0
29/645/0/-/9 [Korespondencja prywatna i służbowa Mariana Bartynowskiego, m.in. z Marią Chrostowską, Józefem Badenim (1883-1916). Korespondencja Piotra Bartynowskiego i jego żony Teodory (1830-1875)] 1871-1905 0
29/645/0/-/10 [Korespondencja Mariana Bartynowskiego, notatki dotyczące działalności w Towarzystwie św. Wincentego a Paulo, zeszyt z przepisami kucharskimi, zeszyt z wierszami własnymi i przepisanymi, terminarz z datami wydarzeń dotyczących rodziny Bartynowskich] 1866-1899 0
29/645/0/-/11 [Materiały do genealogii ks. Battenberg - wywód przodków księcia Amadeo Antono Torrido Niccolo Anacreonte Serse di Vazziani Kgl. Prinz von Battenberg] 1944 0
29/645/0/-/12 [Kopiariusz aktów dotyczących Ignacego Benoe, wielkorządcy krakowskiego] 1780-1805 0
29/645/0/-/13 [Dokumenty pozostałe po doktorze Michale Bergonzoni] 1733-1819 0
29/645/0/-/14 [Notaty lekarskie, recepty, artykuły, rozprawki doktora Michała Bergonzoni] 1768-1818 0
29/645/0/-/15 Rozprawa o Powietrzu morowym z łacińskiego przez Pana Lernet XVIII/XIX w. 0
1 2 3 4 ... 14 15 16 17 18 ... 29 30 31 32

Amount of archival material

477

0

0

20.86

0.00

0.00

Amount of non-archival material

0

0.00

- brak danych -