Archival resources online szukajwarchiwach.pl

Aktualności

Aktualności

April 7, 2013

380 tysięcy nowych skanów w serwisie

Miło nam poinformować, że udostępniliśmy prawie 380 tysięcy nowych skanów pochodzących ze zbiorów archiwów państwowych w Kaliszu, Lesznie, Lublinie, Suwałkach, Zielonej Górze, oddziału konińskiego Archiwum Państwowego w Poznaniu oraz Archiwum Narodowego w Krakowie.
Większość materiałów stanowią kolejne skany z mikrofilmów akt metrykalnych, warto jednak podkreślić, że ponad 90 tysięcy skanów to kopie z oryginałów wykonane przez Archiwum Państwowe w Lesznie w ramach programu Programu Wieloletniego Kultura+. Ponadto wśród nowych skanów znajdują się akta miejskie z okresu staropolskiego z zasobu Archiwum Państwowego w Lublinie. Szczegółowe informacje w załączniku. Pobierz spis nowych skanów. Pobierz spis nowych skanów akt stanu cywilnego.

March 22, 2013

Kolejna publikacja skanów

Szanowni użytkownicy! Uzupełnienie publikacji skanów przewidzianych do udostępniania w pierwszej turze w marcu b.r., o czym informowaliśmy na naszych stronach, planowane jest na pierwszy tydzień kwietnia.

March 6, 2013

Ponad 1,24 mln nowych skanów na szukajwarchiwach.pl

Miło nam poinformować, że w serwisie szukajwarchiwach udostępniliśmy ponad 1,24 mln nowych skanów! Są to przede wszystkim skany mikrofilmów z aktami metrykalnymi i stanu cywilnego pochodzących z zasobu archiwów państwowych w Białymstoku, Kaliszu, Katowicach, Koszalinie, Lesznie, Lublinie, Poznaniu (oddział w Koninie), Rzeszowie, Suwałkach, Zielonej Górze i Archiwum Narodowego w Krakowie.
Ponadto wśród nowości są akta dotyczące powstań śląskich, z zasobu Archiwum Państwowego w Katowicach (wraz z oddziałami w Gliwicach i Pszczynie).
Tym samym liczba skanów w serwisie szukajwarchiwach.pl przekroczyła 5 milionów.
Pobierz spis nowych skanów akt stanu cywilnego.
Pobierz spis skanów akt powstań śląskich.

March 6, 2013

Nowe Szukaj w Archiwach

Przedstawiamy Państwu nową wersję serwisu szukajwarchiwach.pl.
Tworząc nową odsłonę serwisu staraliśmy się wykorzystać doświadczenie z ostatnich 3 lat, a także uwagi naszych użytkowników.
Wśród nowości znalazły się m.in. udoskonalona wyszukiwarka, dane z bazy PRADZIAD zawierające informacje o aktach stanu cywilnego w archiwach, a przede wszystkim atrakcyjna szata graficzna.
Zapraszamy do korzystania!

1 2 3 4