Archival resources online szukajwarchiwach.pl

Towarzystwo Kultury Etycznej imienia Edwarda Abramowskiego

Archiwum Polskiej Akademii Nauk w Warszawie
- brak danych - 1926-1932 [1934]
- brak danych - 1926 - 1934
Towarzystwo Odrodzenia Moralnego tak
stowarzyszenia i związki - kultura polski
spis roboczy Yes - brak danych -
Towarzystwo Kultury Etycznej imienia Edwarda Abramowskiego (w pierwszym okresie Towarzystwo Odrodzenia Moralnego) zostało załozone w 1926 roku przez grupę osób, zmierzających do odrodzenia moralnego społeczeństwa polskiego w duchu haseł demokratycznych i liberalnych. Cele działalności określiło Towarzystwo w dwóch deklaracjach programowo-ideowych z lat 1926 i 1930. Ostatecznie działalność Towarzystwa wygasła w 1932 roku. Odpis statutu Towarzystwa, sprawozdania z działalności, protokoły zebrań zarządu, zebrań walnych i komisji rewizyjnej oraz korespondencja, w której znajdują się między innymi listy Artura Górskiego, Marii Grzegorzewskiej, Stanisława Małkowskiego, Wacława Sieroszewskiego i Wojciecha Świętosławskiego. - brak danych -

Amount of archival material

15

0

0

0.15

0.00

0.00

Amount of non-archival material

0

0.00

- brak danych -

X

W szukajwarchiwach.gov.pl udostępniliśmy nową wersję wyszukiwarki!

Zachęcamy do jej testowania oraz przesyłania nam propozycji kolejnych zmian i nowych funkcjonalności. Nasz adres znajdziesz w zakładce „Kontakt” na szukajwarchiwach.gov.pl.

Jednocześnie przypominamy, że serwis szukajwarchiwach.pl nie jest rozwijany od lutego 2019 r. – nowe opisy i skany publikowane są wyłącznie w szukajwarchiwach.gov.pl.