Archival resources online szukajwarchiwach.pl

Sąd Obwodowy w Koźlu

Archiwum Państwowe w Opolu
- brak danych - 1782-1945
Amtsgericht Cosel 1782 - 1945
- brak danych - tak
instytucje ochrony prawa i wymiaru sprawiedliwości - sądy, trybunały niemiecki
spis roboczy Yes - brak danych -
- brak danych - - brak danych - - brak danych -
No. Name Units Dates Number of scans
Units without series 0 0
1 Sprawy ogólne 0 0
1.1 Sekcja I 0 0
1.2 Organizacja i struktury sądu w Koźlu 0 0
2 Kancelaria sądu (spr.ogólne-podseria) 0 0
3 Kasa sądu (spr.ogólne-podseria) 0 0
4 Akta spraw cywilnych 0 0
4.1 Najem lokali 0 0
4.2 Pożyczki, subwencje państwowe 0 0
4.3 Procesy sądowe 0 0
4.4 Rozdzielność majątkowa 0 0
4.5 Weksle 0 0
5 Akta spraw karnych 0 0
6 Sąd rozjemczy 0 0
7 Protokoły i poświadczenia notariuszy sądowych 0 0
7.1 Rejestry 0 0
8 Spis właścicieli i nieruchomości 0 0
9 Księgi gruntowe 0 0
9.1 Alt Cosel [Stare Koźle] 0 0
9.2 Biadaczow, Klagenau [Biadaczów] 0 0
9.3 Birawa, Reigersfeld [Bierawa] 0 0
9.4 Bitschnitz, Lindenhöh [Byczynica] 0 0
9.5 Blazeowitz, Altweiler [Błażejowice] 0 0
9.6 Brzezetz, Birken [Brzeźce] 0 0
9.7 Blechhammer, Medar-Blechhammer [Blachownia, Miedary-Blachownia] 0 0
9.8 Cosel [Koźle] 0 0
9.9 Czissek, Friedenau [Cisek] 0 0
9.10 Czissek Belk [Cisek-Bełk] 0 0
9.11 Czissowa, Dünenfeld [Cisowa] 0 0
9.12 Dembowa, Eichungen [Dębowa] 0 0
9.13 Dzielnitz, Füllstein [Dzielnica] 0 0
9.14 Dziergowitz, Oderwalde [Dziergowice] 0 0
9.15 Fischerei [Rybarze] 0 0
9.16 Gieraltowitz, Gerolsdorf [Gierałtowice] 0 0
9.17 Goschütz, Meisenbusch [Goszyce] 0 0
9.18 Jaborowitz, Holderfrlde [Jaborowice] 0 0
9.19 Jakobswalde [Kotlarnia] 0 0
9.20 Januschkowitz, Oderhein [Januszkowice] 0 0
9.21 Juliusburg [Radziejów] 0 0
9.22 Kamionka, Steinbirn [Kamionka] 0 0
9.23 Kandrzin, Heydebreck [Kędzierzyn] 0 0
9.24 Klein Nimsdorf [Naczysławki] 0 0
9.25 Klodnitz [Kłodnica] 0 0
9.26 Kobelwitz [Kobylice] 0 0
9.27 Komorno, Comorno, Altenwall [Komorno] 0 0
9.28 Krzanowitz [Krzanowice] 0 0
9.29 Krzanowitz, Langlieben [Krzanowice, Długomiłowice] 0 0
9.30 Kuschnitzka [Kuźniczka] 0 0
9.31 Landsmierz, Neudeich [Landzmierz] 0 0
9.32 Lenartowitz, Waldbrücken [Lenartowice] 0 0
9.33 Lenkau, Wolfwiesen [Łąki Kozielskie] 0 0
9.34 Lenschütz I [Łężce I] 0 0
9.35 Lenschütz II [Łężce II] 0 0
9.36 Liebischau, Liebenbach [Lubieszów] 0 0
9.37 Lichinia, Lichtenforst [Lichynia] 0 0
9.38 Lohnau [Łany] 0 0
9.39 Mechnitz [Mechnica] 0 0
9.40 Miesce, Luisental [Miejsce Kłodnickie] 0 0
9.41 Mistitz, Schönblick [Miejsce Odrzańskie] 0 0
9.42 Nesselwitz [Pokrzywnica] 0 0
9.43 Niesnaschin, Scheinau [Nieznaszyn] 0 0
9.44 Olschowa, Erlen [Olszowa] 0 0
9.45 Ortowitz, Rehwalde i Klein Althammer [Ortowice i Stara Kuźnia] 0 0
9.46 Pickau [Bytków] 0 0
9.47 Pirchwitz [Pierzchów] 0 0
9.48 Pobroschau, Eichhagen [Poborszów] 0 0
9.49 Podlesch, Unterwalde [Podlesie] 0 0
9.50 Pogorzelletz, Heydebreck II [Pogorzelec] 0 0
9.51 Potzenkarb, Rodemark [Pociękarb] 0 0
9.52 Przeborowitz, Herberstein [Przedborowice] 0 0
9.53 Przewos, Fährendorf [Przewóz] 0 0
9.54 Puhlau [Połowa] 0 0
9.55 Raschowa, Mittenbrück [Raszowa] 0 0
9.56 Raschowa Vorwerk [Raszowa folwark] 0 0
9.57 Reinschdorf [Reńska Wieś] 0 0
9.58 Rogau [Rogi] 0 0
9.59 Rokitsch, Mittenbrück II [Rokicie] 0 0
9.60 Roschowitzdorf, Gräfenstein [Roszowice] 0 0
9.61 Roschowitzwald, Eichorde [Roszowicki Las] 0 0
9.62 Sackenhoym [Grabówka] 0 0
9.63 Sakrau, Rosengrund [Zakrzów] 0 0
9.64 Slawentitz, Ehrenforst [Sławięcice] 0 0
9.65 Stöblau [Steblów] 0 0
9.66 Suckowitz, Mühlengrund [Sukowice] 0 0
9.67 Trawnig A, Grünweide [Trawniki A] 0 0
9.68 Trawnig B, Grünweide [Trawniki B] 0 0
9.69 Urbanowitz, Kreuzlinden [Urbanowice] 0 0
9.70 Wiegschütz, Neumannshöh [Większyce] 0 0
9.71 Wielmierzowitz, Lindenhag [Wielmierzowice] 0 0
9.72 Zabnik, Froschweiler [Żabnik] 0 0
10 Akta gruntowe 0 0
10.1 Alt Cosel [Stare Koźle] 0 0
10.2 Biadaczow, Klagenau [Biadaczów] 0 0
10.3 Rittergut Birawa [Dobra rycerskie Bierawa] 0 0
10.4 Birawa, Reigersfeld [Bierawa] 0 0
10.5 Bitschinitz, Lindenhöh [Byczynica] 0 0
10.6 Majątek ziemski Błażejowice - Łany 0 0
10.7 Blazeowitz, Altweiler [Błażejowice] 0 0
10.8 Blechhammer, Medar Blechhammer [Blachownia, Miedary-Blachownia] 0 0
10.9 Brzezetz, Birken [Brzeźce] 0 0
10.10 Rittergut Comorno [Dobra rycerskie Komorno] 0 0
10.11 Comorno, Altenwall [Komorno] 0 0
10.12 Herrschaft Cosel [Majątek ziemski Koźle] 0 0
10.13 Cosel [Koźle] 0 0
10.14 Czissek, Friedenau [Cisek] 0 0
10.15 Czissek-Belk, Friedenau [Cisek-Bełk] 0 0
10.16 Czissowa, Dünenfeld [Cisowa] 0 0
10.17 Rittergut Dembowa [Dobra rycerskie Dębowa] 0 0
10.18 Dembowa, Eichungen [Dębowa] 0 0
10.19 Dzielnitz, Füllstein [Dzielnica] 0 0
10.20 Rittergut Dzielnitz [Dobra rycerskie Dzielnica] 0 0
10.21 Rittergut Dziergowitz [Dobra rycerskie Dziergowice] 0 0
10.22 Dziergowitz, Oderwalde [Dziergowice] 0 0
10.23 Fischerei Cosel [Rybarze] 0 0
10.24 Franzdorf [Głogowiec] 0 0
10.25 Rittergut Gieraltowitz [Dobra rycerskie Gierałtowice] 0 0
10.26 Gieraltowitz, Gerolsdorf [Gierałtowice] 0 0
10.27 Goschütz, Meisenbusch [Goszyce] 0 0
10.28 Rittergut Jaborowitz [Dobra rycerskie Jaborowice] 0 0
10.29 Jaborowitz, Holderfelde [Jaborowice] 0 0
10.30 Jakobswalde [Kotlarnia] 0 0
10.31 Rittergut Januschkowitz [Dobra rycerskie Januszkowice] 0 0
10.32 Januschkowitz, Oderhain [Januszkowice] 0 0
10.33 Juliusburg [Radziejów] 0 0
10.34 Kamionka, Steinbirn [Kamionka] 0 0
10.35 Kandrzin, Heydebreck [Kędzierzyn] 0 0
10.36 Klein Althammer [Stara Kuźnia] 0 0
10.37 Rittergut Klein Nimsdorf [Dobra rycerskie Naczysławki] 0 0
10.38 Klein Nimsdorf [Naczysławki] 0 0
10.39 Klodnitz [Kłodnica] 0 0
10.40 Rittergut Kobelwitz [Dobra rycerskie Kobylice] 0 0
10.41 Kobelwitz [Kobylice] 0 0
10.42 Rittergut Krzanowitz - Langlieben [Dobra rycerskie Krzanowice - Długomiłowice] 0 0
10.43 Krzanowitz [Krzanowice] 0 0
10.44 Kuschnitzka, od 1934 roku Heydebreck III [Kuźniczka] 0 0
10.45 Landsmierz, Neudeich [Landzmierz] 0 0
10.46 Langlieben [Długomiłowice] 0 0
10.47 Rittergut Leboschowitz (Dobra rycerskie Leboszowice) 0 0
10.48 Leboschowitz (Leboszowice) 0 0
10.49 Lenartowiz, Waldbrücken [Lenartowice] 0 0
10.50 Rittergut Lenkau [Dobra rycerskie Łąki Kozielskie] 0 0
10.51 Lenkau, Wolfswiesen [Łąki Kozielskie] 0 0
10.52 Rittergut Lenschütz [Dobra rycerskie Łężce] 0 0
10.53 Lenschütz I [Łężce I] 0 0
10.54 Lenschütz II [Łężce II] 0 0
10.55 Lenschützer Wald [Las Łężycki] 0 0
10.56 Liebischau, Liebenbach [Lubieszów] 0 0
10.57 Lichinia, Lichtenforst [Lichynia] 0 0
10.58 Rittergut Lohnau-Blazeowitz [Dobra rycerskie Łany-Błażejowice] 0 0
10.59 Lohnau [Łany] 0 0
10.60 Rittergut Mechnitz [Dobra rycerskie Mechnica] 0 0
10.61 Mechnitz [Mechnica] 0 0
10.62 Miesce, Luisental [Miejsce Kłodnickie] 0 0
10.63 Rittergut Mistitz [Dobra rycerskie Miejsce Odrzańskie] 0 0
10.64 Mistitz, Schönblick [Miejsce Odrzańskie] 0 0
10.65 Nesselwitz [Pokrzywnica] 0 0
10.66 Niesnaschin, Scheinau [Nieznaszyn] 0 0
10.67 Olschowa, Erlen [Olszowa] 0 0
10.68 Ortowitz, Rehwalde [Ortowice] 0 0
10.69 Pickau [Bytków] 0 0
10.70 Pirchwitz [Pierzchów] 0 0
10.71 Poborschau, Eichhagen [Poborszów] 0 0
10.72 Rittergut Podlesch [Dobra rycerskie Podlesie] 0 0
10.73 Podlesch, Unterwalden [Podlesie] 0 0
10.74 Pogorzelletz, Heydebreck II [Pogorzelec] 0 0
10.75 Potzenkarb, Rodemark [Pociękarb] 0 0
10.76 Rittergut Przeborowitz [Dobra rycerskie Przedborowice] 0 0
10.77 Przeborowitz, Herberstein [Przedborowice] 0 0
10.78 Rittergut Przewos [Dobra rycerskie Przewóz] 0 0
10.79 Przewos, Fährendorf [Przewóz] 0 0
10.80 Puhlau [Połowa] 0 0
10.81 Rittergut Raschowa [Dobra rycerskie Raszowa] 0 0
10.82 Raschowa, Mittenbrück [Raszowa] 0 0
10.83 Freigut Reinschdorf (Wolny majątek ziemski Raszowa) 0 0
10.84 Reinschdorf [Reńska Wieś] 0 0
10.85 Rittergut Rogau (Dobra rycerskie Rogi) 0 0
10.86 Rogau [Rogi] 0 0
10.87 Alodium Rokitsch [Alodium Rokicie] 0 0
10.88 Rokitsch, Mittenbrück II [Rokicie] 0 0
10.89 Rittergut Roschowitz [Dobra rycerskie Roszowice] 0 0
10.90 Roschowitzdorf, Gräfenstein [Roszowice] 0 0
10.91 Roschowitzwald, Eichrode [Roszowicki Las] 0 0
10.92 Sackenhoym [Grabówka] 0 0
10.93 Rittergut Sacrau [Dobra rycerskie Zakrzów] 0 0
10.94 Sakrau, Rosengrund [Zakrzów] 0 0
10.95 Rittergut Slawentzitz [Dobra rycerskie Sławięcice] 0 0
10.96 Slawentzitz, Ehrenforst [Sławięcice] 0 0
10.97 Rittergut Stöblau [Dobra rycerskie Stebłów] 0 0
10.98 Stöblau [Stebłów] 0 0
10.99 Suckowitz, Mühlengrund [Sukowice] 0 0
10.100 Rittergut Trawnig [Dobra rycerskie Trawniki] 0 0
10.101 Trawnig A, Grünweide [Trawniki] 0 0
10.102 Trawnig B, Grünweide [Trawniki] 0 0
10.103 Rittergut Urbanowitz [Dobra rycerskie Urbanowice] 0 0
10.104 Urbanowitz, Kreuzlinden [Urbanowice] 0 0
10.105 Waldgut Slawentzitz-Ujest (Hohenlohewald) [Lasy prywatne Sławięcice-Ujazd] 0 0
10.106 Rittergut Wiegschütz [Dobra rycerskie Większyce] 0 0
10.107 Wiegschütz, Neumannshöh [Większyce] 0 0
10.108 Rittergut Wielmierzowitz [Dobra rycerskie Wielmierzowice] 0 0
10.109 Wielmierzowitz, Lindenhag [Wielmierzowice] 0 0
10.110 Rittergut Zabinietz [Dobra rycerskie Żabieniec] 0 0
10.111 Zabinietz, Waldfrieden [Żabieniec] 0 0
10.112 Zabnik, Froschweiler [Żabnik] 0 0
11 Rewaloryzacje gruntu, kredyty hipoteczne, wywłaszczenia, sprzedaż nieruchomości 0 0
11.1 Oddłużenia 0 0
11.2 Przymusowe licytacje 0 0
11.3 Rewaloryzacja hipooteki 0 0
12 Sprawy gruntowe 0 0
12.1 Dzienniki podawcze 0 0
12.2 Regulacje granic nieruchomości, korekty ksiąg gruntowych 0 0
12.3 Pozyskanie gruntów pod inwestycje 0 0
12.4 Parcelacje nieruchomości 0 0
12.5 Dzierżawy 0 0
12.6 Sprzedaż parcel leśnych dobra rycerskiego Krzanowice 0 0
12.7 Prowadzenie ksiąg gruntowych 0 0
13 Katastry gruntowe, urbarze 0 0
14 Uwłaszczenia, regulacje powierzchni pól uprawnych 0 0
15 Podatki od nieruchomości zabudowanych 0 0
16 Przymusowe licytacje 0 0
17 Rejestry publiczne 0 0
18 Akta spółek prawa handlowego, stowarzyszeń, związków 0 0
19 Testamenty i sprawy spadkowe (prawo spadkowe?) 0 0
19.1 Rejestry 0 0
19.2 IV Testamenty 0 0
19.3 VI Sprawy spadkowe 0 0
19.4 Fundacje 0 0
19.5 V Dział spadku ????? 0 0
20 Sprawy rodzinne i opiekuńcze 0 0
20.1 Rejestry 0 0
20.2 Akta (Pflegschaftsakten) 0 0
20.3 Opieka nad niepełnoletnimi 0 0
21 Rejestracja ludności żydowskiej 0 0
22 Martykuły dziedzicznych gospodarstw rolnych 0 0
22.1 Brzezetz, Birken 0 0
22.2 Kandrzin Pogorzelletz, Heydebreck 0 0
22.3 Klein Nimsdorf 0 0
22.4 Kobelwitz 0 0
22.5 Krzanowitz, Langlieben 0 0
22.6 Lenkau 0 0
22.7 Lenschütz 0 0
22.8 Lohnau 0 0
22.9 Przeborowitz, Herberstein 0 0
22.10 Raschowa, Mittenbrück 0 0
22.11 Rogau 0 0
22.12 Roschowitzwald 0 0
23 Akta osobowe pracowników sądu (spr. ogólne-podseria) 0 0
24 Recesy uwłaszczeniowe 0 0
25 sygnatury w których doinwentaryzować jednostki 0 0

Amount of archival material

34893

0

0

374.57

0.00

0.00

Amount of non-archival material

0

0.00

- brak danych -