Archival resources online szukajwarchiwach.pl

Archiwum Jana Venuleta

Fundacja Archivum Helveto-Polonicum
- brak danych - 1976-2003
- brak danych - 1976 - 2003
- brak danych - warunkowo
archiwa prywatne i spuścizny - - polski
data not found Jan Venulet ps. „Wir” (ur. 27 maja 1921 w Łodzi, zm. 21 sierpnia 2011 w Genewie) – polsko–szwajcarski farmakolog, profesor i działacz społeczny, wieloletni współpracownik Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), żołnierz Armii Krajowej, uczestnik powstania warszawskiego. Odznaczony m.in. Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski i Krzyżem Armii Krajowej. Na emigracji aktywnie brał udział w życiu Polonii. Był jednym z założycieli „Pro Polonia” – organizacji charytatywnej, wspierającej Polskę i Polaków. W 1987 został prezesem Stowarzyszenia Polskiego w Genewie. Korespondencja, wycinki prasowe, dokumenty dotyczące stosunków polsko-żydowskich Sygnatura zespołu AHP VENU
No. Name Units Dates Number of scans
Units without series

Amount of archival material

0

0

0

0.10

0.00

0.00

Amount of non-archival material

0

0.00

- brak danych -

X

W szukajwarchiwach.gov.pl udostępniliśmy nową wersję wyszukiwarki!

Zachęcamy do jej testowania oraz przesyłania nam propozycji kolejnych zmian i nowych funkcjonalności. Nasz adres znajdziesz w zakładce „Kontakt” na szukajwarchiwach.gov.pl.

Jednocześnie przypominamy, że serwis szukajwarchiwach.pl nie jest rozwijany od lutego 2019 r. – nowe opisy i skany publikowane są wyłącznie w szukajwarchiwach.gov.pl.