Archival resources online szukajwarchiwach.pl

Akta stanu cywilnego parafii rzymskokatolickiej św. Andrzeja w Warszawie

Archiwum Państwowe w Warszawie
- brak danych - 1826-1915
- brak danych - 1826 - 1915
- brak danych - tak
urzędy stanu cywilnego i akta metrykalne - urzędy stanu cywilnego polski
rosyjski
inwentarz książkowy Yes T. 41; 163 ja
spis zdawczo-odbiorczy Yes 12 ja
Parafia św. Andrzeja była jedną z siedmiu parafii warszawskich, które w 1826 r. przejęły obowiązki urzędów stanu cywilnego. Okręg stanu cywilnego pokrył się z okręgiem administracyjnym parafii. W roku 1866 obowiązki urzędu stanu cywilnego objęło następnych sześć parafii. W ten sposób okręg administracyjny zmniejszył się na korzyść „nowych” parafii św. Antoniego, Przemienienia Pańskiego, Narodzenia NMP, Wszystkich Świętych.
Granica okręgu administracyjnego parafii przechodziła ulicami: od rogu Grzybowskiej i Granicznej ulicą Grzybowską do okopów, okopami do Chłodnej, Chłodną i Elektoralną do Solnej dalej do Ogrodowej, Leszna, Rymarskiej przez Pl. Bankowy, Żabią, Graniczną do Grzybowskiej.
Na zespół składają się akty urodzeń, małżeństw, zgonów wnoszone do ksiąg stanu cywilnego. Dodatkowo do akt małżeństw zbierane były załączniki, tzw. aneksy, świadczące o stanie cywilnym osób zawierających związek małżeński i mogą to być: odpisy urodzeń lub chrztów, odpisy aktów zgonów, odpisy postanowień sądowych, zezwolenia władz na zawarcie związku małżeńskiego /np. dla osób wojskowych czy pracowników kolei/. Brak sygn. 43;

Amount of archival material

177

163

0

15.88

14.75

0.00

Amount of non-archival material

0

0.00

- brak danych -

X

W szukajwarchiwach.gov.pl udostępniliśmy nową wersję wyszukiwarki!

Zachęcamy do jej testowania oraz przesyłania nam propozycji kolejnych zmian i nowych funkcjonalności. Nasz adres znajdziesz w zakładce „Kontakt” na szukajwarchiwach.gov.pl.

Jednocześnie przypominamy, że serwis szukajwarchiwach.pl nie jest rozwijany od lutego 2019 r. – nowe opisy i skany publikowane są wyłącznie w szukajwarchiwach.gov.pl.