Archival resources online szukajwarchiwach.pl

Aktualności

Aktualności

June 5, 2014

Nowe skany: akta Wieniawy i dokumentacja łódzkiego getta.

Udostępniliśmy dziś kolejne 1,3 miliona skanów!

Znajdują się wśród nich akta Bolesława Wieniawy-Długoszewskiego z Archiwum Akt Nowych, m.in. jego paszport dyplomatyczny, korespondencja i teksty przemówień. Bogatym źródłem jest dokumentacja związana z obozami koncentracyjnymi oraz jenieckimi. Nowością w serwisie jest. Unikatowym materiałem jest również dokumentacja dotycząca łódzkiego getta pochodząca z Archiwum Państwowego w Łodzi. Tradycyjnie pasjonaci genealogii znajdą w serwisie również kolejne akta metrykalne i stanu cywilnego.

Cieszymy się, że do grona instytucji korzystających z serwisu dołączyły archiwa państwowe w Kielcach i Gorzowie Wielkopolskim oraz w Pułtusku (oddział Archiwum Państwowego w Warszawie) i Łomży (oddział Archiwum Państwowego w Białymstoku). Udostępnione skany pochodzą także z archiwów państwowych w Białymstoku, Częstochowie, Katowicach, Lublinie, Łodzi, Rzeszkowie oraz z Archiwum Akt Nowych.

Serwis szukajwarchiwach.pl jest administrowany, rozwijany i zarządzany przez Narodowe Archiwum Cyfrowe. Przeznaczony jest dla wszystkich archiwów państwowych w Polsce oraz innych instytucji posiadających archiwa. Obecnie w serwisie można oglądać już 11,5 miliona skanów dokumentów z 30 archiwów w całej Polsce. W roku 2013 serwis odwiedziło 295 tysięcy unikalnych użytkowników. Zachęcamy do korzystania!

- pobierz listę nowych skanów >>

X

Zapraszamy do testowania nowej odsłony serwisu na szukajwarchiwach.gov.pl!

Przed nami kolejny etap modernizacji. Weź w nim udział – prześlij nam swoje propozycje zmian i nowych funkcjonalności.

Nasz adres znajdziesz w zakładce "Kontakt" na szukajwarchiwach.gov.pl.